İNEP - Eczane Platformu

Ezcanenizdeki tüm ihtiyaçlarınızı İNEP’ten karşılayabilirisiniz.

Image Description

Nasıl Satış Yapabilirim?

Üyelerimiz ilan açmalarının hemen ardından satış yapmaya başlayabilir. Satış yapmak için herhangi bir ücret ödenmez. Tüm siparişler için fatura zorunludur. Satıcılarımız, üyelik sözleşmesi’nde de belirtildiği üzere, listeledikleri ürünün niteliğinden sorumludur. Satıcılarımız, satmış oldukları ürünün niteliğinden ve ayıplı olmasından sorumludurlar.

Ürün Yüklerken Nelere Dikkat Etmem Gerekir?

İNEP’de yer alan ürün bilgileri (ürün adı ve barkod) ile eklenen ilanın tutarlı olmasından satıcı sorumludur. İNEP; ilan içeriği, teslim tarihi, fiyat, vb. ile ilgili doğacak hiçbir durumdan sorumlu değildir. İade oranınızı düşürmek için ürün bilgilerinin doğru girilmiş olması önem taşır.

Ürün, Stokta Kalmamış. Ne Yapmalıyım?

Eğer elinizde hiç stok kalmadıysa siparişi iptal edebilirsiniz. Bu durumda İNEP puanınızın olumsuz bir şekilde etkileneceğini ve düşük puanlı mağazaların, alıcılar tarafından tercih edilirliğinin az olduğunu unutmayın.

Ücretsiz Üye Olun

Nasıl Ürün Satın Alabilirim?

Üyelik işleminiz onaylandıktan sonra, inep.com.tr içerisinde bulunan ürünleri alışveriş sepetinize ekleyip kredi kartı, havale sistemi ile ödeme yaptıktan sonra ürünler kargo ile size teslim edilecektir.

Aradığım Ürünü Nasıl Bulurum?

Sayfanın üst tarafında yer alan arama kutusuna istediğiniz ürünün ismini yazın. Listelenen sonuçlarda aradığınız ürüne tıklayıp o ürünü satan üyelerimizi görebilir ve ilgili sıralamaları kullanarak size en uygun olanı sepetinize ekleyebilirsiniz. Arama kutusuna aynı zamanda kategori, marka veya kullanıcı isimleri de yazabilirsiniz.

İstediğim Ürünü Buldum Fakat Stok Olmadığı İçin Satın Alamıyorum. Ne Yapmalıyım?

Ürünü "Beklediklerime Ekle" butonuna tıklayarak "Beğendiklerim" listenize kaydedebilirsiniz.

Ücretsiz Üye Olun
Image Description
Image Description

Satıcının Diğer Ürünlerini Nasıl Görebilirim?

Arama bölümünde kullanıcı adıyla arama yaparak ya da ürün sayfalarındaki kullanıcı adına tıklayarak üyelerimizin profil sayfalarına ulaşabilir ve listeledikleri diğer ürünleri görebilirsiniz. Ayrıca ürün ya da ilan sayfalarından satıcı adına tıkladığınızda da satıcının ürünlerini listelediği sayfaya ulaşabilirsiniz.
Alıcılar İNEP’de, 6563 sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun madde 3/3 uyarınca satış işleminden önce Alıcılar ile Satıcının bilgilerinin paylaşılmadığını bildiklerini ve bu kapsamda bir taleplerinin bulunmadığını kabul ve beyan ederler.

Nasıl Ödeme Yapabilirim?

Ödemeler "İNEP Güvenli Ödeme Sistemi" aracılığıyla bireysel, ticari kredi kartları, sanal kartlar, havale ve banka kartlarıyla yapılabilir. Sepetinizdeki ürünleri satın almadan önce ödeme sayfasında adresinizi ya da kendi tanımlayacağınız alternatif bir teslimat adresini seçtikten sonra ürün bilgilerini kontrol edip, ödemenizi tamamlayabilir ya da sepetinize dönebilirsiniz.
Satın alma işlemi tamamlandığında size bir ödeme onay e-postası gönderilir. Daha sonra sırasıyla satıcının siparişinizi onaylanması, siparişinizin kargoya teslim edilmesi ve alışverişinizin tamamlanması aşamalarında e-postayla bilgilendirilirsiniz.
Yapılan ödeme İNEP'nin yönettiği havuz hesabında tutulur ve alıcı onayı sonrasında satıcıya aktarılır.

İNEP Komisyon Oranı Nedir?

İNEP'de üyelik vb tüm süreçler ücretsiz olup İNEP sadece yapılan satış üzerinden komisyon alır. Bu komisyon sadece satıcıdan kesilmektedir ve ürün bedelinin %5,9'ı kadardır. Örneğin bir satıcı 100 TL değerindeki bir ürünü sattığında bu ürünün %5,9'u olan 5,90 TL İNEP tarafından kesilip kalan tutar siparişin teslimi akabinde 7. gün satıcının hesabına aktarılır. Tüm kesilen komisyon tutarları için aylık Hizmet Faturası, İNEP tarafından e-fatura olarak düzenlenip satıcıya iletilir.

Ücretsiz Üye Olun